Latem zrób to sam! Przepis na malinowo – waniliowy sour.

31
Lip
2016

13235584_1718776111714575_8298441450315812329_o

Co powinniśmy pić latem? To co przede wszystkim lubimy!

Tak samo jak w kuchni, za barem również obowiązuję termin sezonowości. W związku z tym, że lato jest wielce płodnym czasem, to warto korzystać przede wszystkim z dóbr natury. Owoce, warzywa, zioła! Doprawdy jest w czym wybierać!

Jak zaadaptować ulubione smaki na potrzebę koktajlowych uniesień?

W bardzo prosty sposób. Łatwa droga prowadzi do korzystania z klasycznych koktajli na podstawie których, możemy wprowadzić swoją wariacje. W trakcie lata do najpopularniejszych grup koktajlowych należą: Cobblery [koktajle zawierające winny aspekt, bogate w owoce, cytrusy, przyprawy czy zioła], Soury [słodko – kwaśna grupa koktajli, w której wyróżnia się udział białka z kurzego jaja nadającego aksamitną fakturę koktajlu], Rumowe Klasyki [ rum należy do jednych z najbardziej słonecznych alkoholi i  wszelkie rekomendacje bazujące na tym alkoholu, idealnie wpasowują się w letnią aurę]

Na podstawie wyżej zamieszczonego akapitu, stwórzmy propozycję do odtworzenia przez każdego w warunkach polowych.

Malinowo – Waniliowy Sour

50 ml Czystej Wódki / Może być również rum/ gin/ whisky – ulubiony alkohol/

25 ml Soku z cytryny

15 ml Syropu Waniliowego

15 ml Białka z kurzego jajka [wolny chów – byle jaj nie nabywaj]

* Jeżeli przyrządzamy koktajl dla większej grupy znajomych, to proponujemy w pierwszej kolejności oddzielić białko od żółtka. Białko można wówczas umieścić w blenderze. Dosłownie przez 3- 4 sekundy miksować. Dzięki temu białko będzie dużo łatwiej mierzalne, nie będzie się ciągnęło.  

5-6 malin

Wszystkie składniki wlewamy do shakera [słoika] i wstrząsamy energicznie bez lodu, aby rozbić na wstępie białko. Następnie uzupełniamy nasze naczynie maksymalną ilością lodu i wstrząsamy energicznie przez około 10 sekund. Cedzimy koktajl do szkła wypełnionego lodem [ dla estetów polecamy małe sitko, przez które można przelać koktajl. Pozwoli to uniknąć kawałków malin. Ja preferuje bez aczkolwiek miło jest również kiedy między zębami znajduję cząstkę maliny:) ]

Dekorujemy malinami.

12471636_1668568676735319_4752350224197291800_o

Syrop Waniliowy [najszybsza droga; nie najlepsza] 

700 ml wody wraz z dwiema laskami wanilii [ mogą być przecięte, tak aby ziarna się dostały] zagotowujemy. Staramy się uzyskać esencjonalny, waniliowy napar. Kolejno zmniejszamy ogień i dodajemy 900 gram cukru. Cały czas mieszamy mając na celu dynamiczne rozpuszczenie cukru. Kiedy cukier w pełni się  rozpuści, studzimy syrop i cedzimy oddzielając kawałki wanilii. Wzmacniamy porcją alkoholu w celu przedłużenia żywotności i butelkujemy. Resztę wanilii suszymy i np. możemy ją zmiksować z cukrem w blenderze/ młynku. Dokładnie mieląc całość uzyskamy aromatyczny puder. Fantastyczny do koktajli, lemoniad jak i dekoracji!

Do zobaczenia przy barze!

www adamm profilowe kopia