Koguci Alfabet – Coffee Cocktail

21
Sty
2016

boć

Koktajl z…jajem!

Gdy usłyszymy jego nazwę, przed oczami pojawi nam się prawdopodobnie napitek zawierający kawę, być może nawet serwowany na ciepło. Nic bardziej mylnego!
Coffee Cocktail, alfabetyczny bohater dwóch najbliższych tygodni, po raz pierwszy pojawił się na kartach historii ponad sto lat temu, za sprawą publikacji koktajlowego ?Profesora?- Jerrego Thomasa. ?Kawowe? miano zawdzięcza prawdopodobnie podobieństwu do małego latte :), a jego budowa stanowi idealną kompozycję, łącząca w sobie szlachetny koniak V.S.O.P. , Porto – słodkie, portugalskie wino wzmacniane, odrobinę cukru oraz wspomniane w tytule jajko. Tak, tak ? jajko. To samo, które wrzucasz na patelnię przygotowując ulubioną jajecznicę lub dodajesz do ciasta, aby stworzyć kolejne cukiernicze arcydzieło.

W koktajlu pełni jednak inną funkcję: dzięki swej budowie nadaje miksturze gładką, aksamitną teksturę, która przyjemnie rozleje się po naszym podniebieniu i znakomicie ukoi nas w te chłodniejsze dni. Morał? Nie takie jajko w koktajlu straszne, jak je malują!
Finisz napoju stanowi świeżo starta gałka muszkatołowa.

Choć pośród stada Kogutów próżno by szukać kurek niosek, to oprócz wykorzystania jaj w koktajlach, uwielbiamy je również ?robić?! Z reguły dobry humor nas nie opuszcza i często zdarza nam się piać z radości (dosłownie i w przenośni), szczególnie na widok Waszego uśmiechu. To dla nas niezwykły prezent, którego wartość nie zmieści się w żadnej excelowskiej kolumnie. Tą fenomenalną arytmetykę uskuteczniamy wraz z Wami co wieczór, zapominając między innymi o wspomnianym arkuszu kalkulacyjnym czy nieprzyjaznej aurze.

? propos pogody ? nie od dziś wiadomo, że okres zimowy to czas testowania naszej odporności, a i o paskudne choróbsko nietrudno. Zamiast szlifować ścieżki do obleganej o tej porze roku apteki, wpadnij do Kity na francusko-portugalską kawkę. Ostrzegamy jednak ? możliwe skutki uboczne wizyty to zmarszczki mimiczne w kącikach ust, wywołane nad wyraz częstym grymasem radości.
Goździkowa już u nas była, widziałem wyraźnie (mimo mojej kogu…tfu, kurzej ślepoty)!

Coffee Cocktail

30 ml koniak Hardy V.S.O.P.
30 ml porto Taylor’s Fine Ruby Port
1 jajko
10 ml syropu cukrowego

Szkło: Pony
Garnish: Tarta gałka muszkatołowa
Metoda: Dry shake, shake

coffe

Zapraszam do baru, czekają tu na Was niezłe…jaja 😉

www bocian profilowe kopia