FUNK&POPCORN

18
Sty
2016

James-Brown-Popcorn-EP-389601

Nasze zwyczaje mówią najwięcej o tym, kim jesteśmy – pokazują, jakie wartości cenimy oraz w jaki sposób spędzamy czas. Nie inaczej jest w przypadku ?bardziej złożonych? organizmów, takich jak chociażby Kita Koguta: dzisiejszy wpis będzie właśnie o pewnym interesującym zwyczaju Kogucików z ulicy Kruczej.
Prażona kukurydza podawana w białym kubku o pojemności 88 ziaren (sprawdzone!) – czyli popularny POPCORN. Serwowany zarówno przy dolnym, bardziej imprezowym barze jak i na górnym, ?kanapowym? poziomie . Daje dużo frajdy. Trudno mu się oprzeć.
Dla didżeja grającego z płyt winylowych jego pałaszowanie ma dwojakie konsekwencje – dodaje energii, lecz zarazem tłuści paluchy! To drugie, jak możecie pewnie sobie wyobrazić, nie jest specjalnie pomocne w miksowaniu muzyki.
O czym może świadczyć zwyczaj podawania popcornu? Dla funkowego didżeja oznaczać może jedno – Kita Koguta kocha funk! Popcorn to temat przewodni serii singli wydanych w 1969 roku przez Najciężej Pracującego Faceta w Branży, Ojca Chrzestnego Soulu, Mr Dynamit?a ? Jamesa Browna.

https://www.youtube.com/watch?v=5eoSXpNZD9o

 

popco2
Cały zestaw zawiera cztery numery: „Mother Popcorn (You Got to Have a Mother for Me)”, „The Popcorn”, „Lowdown Popcorn? oraz „Let a Man Come In and Do the Popcorn”. Popcorn to także nazwa tańca, do którego cała seria nawiązywała.

https://www.youtube.com/watch?v=ei-dLRCjMEU

popco
Nie bez kozery zatem Kicia kukurydza w połączeniu z prezentowaną muzyczną serią wywołuje dziki popcornowy taniec. I tak trzymać!
Palce lizać!
https://www.youtube.com/watch?v=hTVb3eUPljM

www ojciec karol profilowe kopia